کابینت عصر جديد

 کابینت عصرجدید

 طراح و تولید کننده انواع کابینت آشپزخانه MDF ( ام دی اف ) و فلز

  نشانی : اراک-  خیابان آیت الله غفاری - روبروی بانک ملی- با مدیریت برادران رحیمی

 تلفن : 2282865-0861

 

کابینت کابینت
کابینت کابینت
 اصول دکوراسیون آشپزخانه

کابینت

آشپزخانه‌ها را می‌توان مرکز زندگی نامید. جایی که همه اعضای خانواده در آن جمع می‌شوند تا بپزند، بخورند، حرف بزنند و دور هم باشند. آشپزخانه را می‌توان مکانی برای مشارکت افراد خانواده در استفاده از امکانات کل خانه تلقی کرد. شاید به همین خاطر است که برای دکوراسیون آشپزخانه باید خیلی از نکات را در نظر بگیرید.
نکته اصلی که در دکوراسیون آشپزخانه‌های اپن باید رعایت شود این است که باید دکور آن مطابق با کل خانه و یا اتاق مجاور آن ‌باشد.
 

ظرفشویی آشپزخانه

ظرفشویی ها نقش مهمی در دکوراسیون اشپزخانه ایفا می نمایند . هر روز استفاده های زیادی از ظرفشویی می شود و به دلیل تحمل این فشار باید از کارآیی ظرفشویی انتخاب شده مطمئن باشیم . پس در انتخاب ظرفشویی فقط به ظاهر آن توجه نکنید بلکه کارآیی و کیفیت و جنس آن نیز اهمیت زیادی دارد .
در مورد انتخاب مدل ظرفشویی با مشکلی مواجه نخواهید بود چون تنوع آن در بازار به حدی است که حتما کالایی مطابق با سلیقه خود پیدا می کنید . البته علاوه بر موارد کاربردی ، ظرفشویی ها نقش دکوراسیونی مهمی را نیز ایفا می کنند . امروزه انواع ظرفشویی ها از نظر جنس و مدل و جلا در بازار وجود دارد .
ظرفشویی های امروزی به صورت پیچیده تری طراحی می شوند و تنها شامل کاسه ظرفشویی و شیر آب نمی باشند . آنها شامل چندین کاسه ظرفشویی با سایزهای مختلف ، تصفیه کننده ها ، تخته آشپزخانه ، خشک کن ،اسپری ، جا صابونی و ....... می باشند . حتی از نظر جنس نیز این ظرفشویی ها بسیار متنوع بوده و انواع فلزات لعاب دار ، فلزات ضد زنگ و پلاستیک برای ساختن آنها به کار می رود .
قبل از خرید ظرفشویی باید موارد مختلفی را مد نظر قرار دهید . مهم ترین نکته توجه به سایز ظرفشویی ، هم عرض و هم طول آن می باشد . بعد از تعیین سایز در مورد جنس انتخابی خود تصمیم گیری نمایید .

 

کابینت آشپزخانه

مسلما بعد از ورود به آشپزخانه اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند کابینت ها می باشند . کابینت ها حساس ترین اجزای دکوراسیون اشپزخانه هستند . از یک سو کابینت ها ، کمدهایی برای نگه داری وسایل هستند و از سوی دیگر به عنوان تزئینات آشپزخانه محسوب شده و تاثیر زیادی در زیبایی ان دارند .
هنگامی که برای خرید کابینت اقدام می کنید از تنوع موجود در بازار گیج خواهید شد . کابینت ها در سایزها ، طرح ها ، رنگ ها و جنس های مختلف ارائه می شوند .
مدل های کابینت ها بسیار متنوع می باشند و از مدل های ساده چوبی تا مدل های پرنقش و طرح
MDF را می توان در بازار پیدا نمود .
قبل از انتخاب طرح کابینت حتما تخمینی از فضای اشپزخانه خود بزنید تا بدانید بهتر است کابینت های شما چه طرح و حجمی داشته باشند . انواع و اقسام سایزهای کابینت در بازار موجود می باشد . همچنین طرح و رنگ آنها نیز متنوع است .
قبل از انتخاب طرح و رنگ کابینت در نظر بگیرید که می خواهید اشپزخانه شما چه نوع نمایی داشته باشد .می توانید طرح های ملایم جدیدتر یا جنس های خشن قدیمی تر را انتخاب نمایید . حتی هنگام انتخاب مثلا کابینت چوبی باز انواع و اقسام حالات در برابر شما قرار خواهد گرفت .

 

طراحی کابینت های اشپزخانه

اگر به اشپزخانه های مختلف نگاه کنیم متوجه می شویم که در تمامی آنها قسمت زیادی از فضا به کابینت ها اختصاص داده شده است . با نصب کابینت ها و اختصاص دادن فضای زیادی به انها در حقیقت نوعی فضاسازی انجام می گیرد و فضای مناسب و بیشتری جهت نگه داری لوازم ایجاد می شود . با توجه به این کاربرد و اهمیت آنها بهتر است توجه خاصی نیز به طراحی آنها مبذول شود .
طراحی کابینت اشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون ان دارد . در صورت سر زدن به مغازه های مربوط به کابینت با انواع و اقسام مدل ها و طرح ها و رنگ ها رو به رو می شوید . به علت فراوانی گزینه های مورد انتخاب شما با سردرگمی مواجه می شوید چه رنگی ؟ چه طرحی؟ چه مدلی ؟ شاید توجه به بودجه در اختیار مهم ترین عامل در شفاف سازی فضا برای شما و اخذ تصمیم نهایی باشد .

قیمت کابینت ها بستگی به سازنده آن ، سایز و تعداد کابینت ، جنس و امکانات جانبی آن دارد . انواع و اقسام کابینت از نوع قدیمی یا مدرن آن ، فریم دار یا بدم فریم و .... در بازار موجود می باشد .
کابینت ها هم از نظر کاربرد و هم زیبایی مورد توجه هستند . حتی با وجود قیمت بالاتر بهتر است به سراغ جنس های با کیفیت تر و مرغوب تر بروید . مثلا در مورد کابینت چوبی انواع و اقسام چوب ها مثل افرا و توسکا و گردو و گیلاس و تبریزی و کاج و بلوط کاربرد دارند . بادوام ترین و مقاوم ترین آنها بلوط و گردو می باشند که همچنین بسیار سنگین هستند . برای کابینت اصولا چوب گیلاس یا افرا مناسب تر از بقیه تشخیص داده می شود . اما توسکا و تبریزی ارزان تر هستند .

 

کابینت کابینت

بازگشت/صفحه اصلی